Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
15 жовтня 2015 року у м. Житомирі відбувся семінар «Застосування виборчого законодавства на місцевих виборах», організований Вищим адміністративним судом України за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя». Співорганізатором семінару також був спільний проект ЄС та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні».
Участь у семінарі взяли судді апеляційного та окружних адміністративних судів, місцевих загальних судів Житомирського апеляційного адміністративного округу, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Лекторами виступили заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович, а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства – експерт з питань виборчого права Сергій Кальченко, юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини Дмитро Третьяков.
Від Житомирського окружного адміністративного суду взяли участь заступник голови суду Романченко Євген Юрійович, судді: Капинос Оксана Валентинівна, Нагірняк Микола Федорович, Попова Оксана Гнатівна, Сичова Олена Петрівна, Чернова Ганна Валеріївна.
Семінар проведено з метою надання Вищим адміністративним судом України, відповідно до пункту 4 частини першої статті 32 Закону України „Про судоустрій і статус суддів”, методичної допомоги судам нижчого рівня з метою забезпечення єдності судової практики щодо однакового тлумачення та застосовування виборчого законодавства при вирішенні виборчих спорів.
Під час семінару експерти ознайомили учасників з міжнародними стандартами у сфері виборчого законодавства, питаннями щодо гарантій чесних виборів. Також обговорили окремі питання застосування законодавства про місцеві вибори, зокрема: система виборчих комісій на місцевих виборах; складання та уточнення списків виборців на місцевих виборах; інформаційне забезпечення виборів та передвиборна агітація; голосування, підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування у межах територіального виборчого округу та результатів місцевих виборів; визнання голосування на виборчій дільниці недійсним: підстави та порядок; повторний підрахунок голосів виборців; оскарження порушень до виборчих комісій.
Семінар завершено опитуванням учасників із застосуванням множинного вибору відповідей за допомогою методу експрес-опитування (клікерів).