Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Радою суддів України погоджено Порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів та Положення про порядок складання іспиту та методику його оцінювання під час проведення кваліфікаційного оцінювання судді. Таке рішення члени Ради суддів України прийняли 11 грудня 2015 року під час засідання, на яке були запрошені і члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Відкриваючи засідання, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко зазначила, що обговорення та погодження документів, які б дозволили розпочати кваліфікаційне оцінювання суддів, тривало майже пів року, але це дозволило врахувати думки суддівської спільноти, внести поправки і, врешті-решт, створити та отримати базу на основі якої можна проводити повне, об'єктивне, неупереджене та відкрите оцінювання суддівського корпусу.
"Оцінювання – це шлях до очищення судової влади від недобросовісних суддів та один з інструментів відновлення до неї довіри суспільства, який ми зобов'язані використати", - наголосила Валентина Сімоненко.
Відтак, Валентина Сімоненко запросила до слова Голову Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова, який детально зупинився на принципових підходах до оцінювання та відповів на численні запитання членів Ради суддів України. Відбулася конструктивна плідна дискусія, в якій взяли участь члени РСУ, Комісії та працівники секретаріату ВККСУ.
Разом з тим, Сергій Козьяков зазначив, що з прийняттям Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання суддів та Положення про порядок складання іспиту, реальна робота з оцінювання суддівського корпусу розпочнеться не раніше другої половини лютого 2016 року.
З вказаними Положенням та Порядком можна ознайомитись на офіційному веб-порталі «Судова влада» Ради суддів України (рішення Ради суддів № 14, 15 від 11 грудня 2015 року).